Dřevokazná houba má zázračnou moc
V poslední době se hodně do podvědomí lidí dostávají bylinky, ale zároveň i léčivé houby. Je pravdou, že na první pohled, kdyby je někdo viděl v lese, tak by to do nich ani neřekl. Natož aby si vůbec představil, že je bude nějakým způsobem konzumovat. Při procházce lesem si můžeme všimnout hub, které vyrůstají ze stromů. Těm ve skutečnosti moc neprospívají. Jedna taková, která pochází původem z Ruska, vypadá na pohled už dost prapodivně. V Čechách se jí říká rezavec šikmý a nejraději má břízy. Sice se moc klasickým houbám nepodobá, jelikož je to spíše veliký kulovitý černý útvar a zdobí jej povrchová i vnitřní zlato-rezavá struktura. Od toho zřejmě vznikl samotný název. Jinak se jedná o sibiřskou čagu, která je neoddělitelnou součástí přírodní medicíny.
Proč je tak výjimečná?
· Obsahuje řadu účinných látek, které se běžně využívají v ruském léčitelství, ale účinky čagy jsou známé i pro čínskou medicínu.
· Podporuje imunitní systém.
· Je protizánětlivá a poradí si s různým typem nádorového onemocnění. Především pokud problém se bude týkat trávicího traktu, rakoviny prsu nebo ženských orgánů.
· Používá se preventivně proti rakovině, jelikož její antimutagenní účinky zabraňují vzniku nádoru. Dále také snižuje nežádoucí účinky při chemoterapii, což ji staví do popředí v užívání a konec konců může být tak vhodným doplňkem ke standardní onkologické léčbě.
· Je to velmi silný antioxidant a je dále bohatá na vitamíny a minerály.
Pro mnohé uživatele by byl problém konzumovat tento přírodní zázrak. Není ovšem nic jednoduššího, než si jej objednat v podobě tobolek nebo prášku, který se dá přidat do pokrmů nebo připravit na stejný způsob jako bylinný čaj. Nic to však neubere na síle přírodního pokladu. Také sibiřskou čagu lze nalézt v kombinaci jiných léčivých přírodních surovin. Tento doplněk stravy je velkým přínosem pro naše zdraví, ačkoliv stromům jako takovým moc nepomáhá, spíše naopak.